Željezničar dva puta vodio na Grbavici, pa u sudijskoj nadoknadi ostao bez pobjede

2 min. čitanja

Fudbaleri Željezničara odigrali su remi na Grbavici protiv ekipe Neftchija rezultatom 2:2 u prvom susretu drugog pretkola Konferencijske lige.

U sjajnoj atmosferi i ispunjenim tribinama Grbavice prvu dobru priliku na susretu imali su gosti iz Bakua.

Igrala se deseta minuta kada je Saief šutirao, ali je lopta otišla pored gola Mulalića.

Plavi u vodstvo dolaze u 14. minuti. Mekić je ubacio, a Haračić je poslao loptu iza leđa Brkića.

Minut kasnije Željo je zaprijetio preko Amoaha čiji je udarac izblokiran.

Gosti do izjednačenja dolaze u 44. minuti. Drina je napravio veliku grešku, izgubio je loptu, a u nastavku akcije gol autogol je nespretno postigao Kosorić.

Ozobić je imao odličnu priliku u četvrtoj minuti sudijske nadoknade. Međutim, lopta je otišla pored gola Mulalića.

Željo do novog vodstva dolazi u devetoj minuti sudijske nadoknade prvog dijela. Krpić je spustio loptu za Amoaha, koji je driblingom izbacio Jabera i majstorskim udarcem zatresao mrežu Brkića.

Domaći su dobro otvorili drugi dio susreta i u 51. minuti zaprijetili preko Krpića, ali na golu se istakao Brkić.

Četiri minute kasnije Drljo je šutirao ravno u Brkića.

Gosti iz Azerbejdžana su dva puta zaprijetili u razmaku u 61. i 71. minuti, ali na golu Plavih se istakao Mulalić.

Hadzhiyev u 94. minuti pogađa za konačnih 2:2.

Revanš je na programu za sedam dana u Azerbejdžanu.