(VIDEO) David Alaba “uništio” Donnarummu nevjerovatnim golom iz slobodnog udarca

1 min. čitanja

Fudbaleri Austrije sinoć su rezultatom 2:0 savladali Italiju u prijateljskoj utakmici koju su dvije zemlje organizovale s obzirom da nemaju obaveza povodom Svjetskog prvenstva jer se na njega nisu kvalifikovale, a oba gola postignuta su u prvom poluvremenu.

Prvo je mrežu Italije pogodio Xavier Schlager, a onda je došao najljepši trenutak utakmice.

Austrijanci su u 35. minuti dobili slobodan udarac sa preko 30 metara, a loptu je namjestio najbolji austrijski fudbaler David Alaba. Rijetki su očekivali da uputi udarac, nije to očekivao ni sjajni italijanski golman Gianluigi Donnarumma, a Alaba je raspalio toliko snažno da je Donnarumma teško mogao i vidjeti loptu dok je putovala ka golu.

Naravno, odsjela je u mrežu iza njegovih leđa, a kompletan stadion bio je zadivljen pogotkom Alabe.