Njemačka spasila Furiju, ali ne i sebe: Japan i Španija u osmini finala Svjetskog prvenstva

1 min. čitanja

Fudbalska reprezentacija Japana je slavila pobjedu protiv selekcije Španije sa 2:1.

Crvena furija je povela u 11. minuti preko Alvara Morate, a do kraja prvog poluvremena promjene rezultata nije bilo.

Međutim, na početku drugog dijela Japanci prave ekspresan preokret. Prvo je pogodio Ryan Doan u 48. minuti utakmice, a samo tri minute kasnije preokret je napravio Ao Tanaka.

U drugoj utakmici Kostarika je bila na korak od velike senzacije i izbacivanja i Španije iz grupne faze. Ipak, konačan rezultat glasio je 4:2 u korist Njemačke.

Njemačka je povela preko Serge Gnabryja u desetoj minuti utakmice. Kostarika svoj preokret pravi u drugom poluvremenu, a tada mrežu Elfa pogađaju Tejeda i Vargas.

Međutim, ubrzo nakon preokreta, Kai Havertz je pogodio i tako uništio nade Kostariki da ponovo priredi senzaciju na Svjetskom prvenstvu, a u finišu susreta je isti fudbaler kreirao i preokret u korist Elfa i postavio 3:2 sa svojim drugim pogotkom, dok je konačan rezultat od 4:2 postavio Niclas Fullkrug.