Trijumf košarkaša Bosne u Donjem Vakufu

1 min. čitanja

Košarkaši Bosne savladali su Promo u Donjem Vakufu u meču 18. kola Prvenstva Bosne i Hercegovine. U veoma uzbudljivoj utakmici, u kojoj nijedna ekipa nije imala dvocifreno vodstvo, u finišu je presudilo iskustvo igrača Bosne, koji su slavili rezultatom 80:85 (27:25; 13:21; 18:13; 22:26).
Nakon tijesne prve četvrtine, u drugoj Bosna uspijeva da se malo odlijepi, a Promo u igri drži Šertović, koji je u ovom periodu dao sve poene svoje ekipe.
U trećoj četvrtini, Promo, nošen podrškom domaće publike, uspijeva doći do izjednačenja i minimalnog vodstva.

U zadnjem periodu presudio je vanjski šut gostiju, koji pogađaju zaredom tri trojke i odlaze na, pokazalo se, nedostižnih plus šest poena.
Strijelce gostiju predvodio je Nedim Buza sa 17 poena, Muhamed Pašalić dao je 16, Ismet Sejfić i Faris Verlašević po 13 ubačenih koševa.
Najefikasniji igrač utakmice bio je košarkaš domaćeg tima Eman Šertović sa 33 poena.