Tabaković u 94. minuti srušio Borac, Banjalučani imaju za čime žaliti

2 min. čitanja

Fudbaleri Borca poraženi su u gostima od bečke Austrije sa 1:0 u prvom susretu drugog pretkola Konferencijske lige.

Domaći su od prvog sudijskog zvižduka krenuli žestoko. U sedmoj minuti nakon prekida Tabaković je pogodio za vodstvo Austrije, ali je njegov gol poništen zbog ofsajda.

Nakon sjajnog kontra napada u 19. minuti Cortres je zatresao mrežu domaćih, ali je gol također poništen radi prethodnog ofsajda.

Austrija je mogla do vodstva nakon prekida u 31. minuti, ali je Ćetković odbranio dva vezana udaraca Tabakoviću i Hollandu.

Borac je do kraja prvog dijela prijetio preko Kvržića i Blagaića, međutim nije bilo promjene rezultata.

Domaći su na otvaranju drugog dijela prijetili preko Fitza, ali na golu se istakao sjajni Ćetković.

Golman Borca je odlično reagovao u 58. minuti, kada je zaustavio udarac Jukića.

Tabaković je imao sjajnu priliku u 66. minuti, međutim reagovao je ponovo Ćetković.

Austrija je preko Fiza u 70. minuti mogla do vodstva, ali ovog puta stativa je bila saveznik Borca.

Borac je u 78. minuti prijetio preko Mihajlovića, a Galvao spašava domaće.

Minut kasnije Kulašin je iz kontre Borca zaprijetio, ali Martins je sjajno spasio tim iz Beča.

Austrija u 94. minuti dolazi do pobjede, a gol odluke postigao je Tabaković.

Revanš je na programu za sedam dana u Beču.