Sjajna Lana Pudar četvrta na Svjetskom prvenstvu u Japanu

1 min. čitanja

Lana Pudar, najbolja bosanskohercegovačka plivačica, osvojila je četvrto mjesto u finalnoj utrci na 200 metara delfin na Svjetskom prvenstvu u vodenim sportovima u japanskoj Fukuoki.

Mostarka je ovu dionicu isplivala u vremenu 2:07.05.

Titulu svjetske prvakinje osvojila je Summer McIntosh iz kanade sa vremenom 2:04.06, što je i novi svjetski juniorski rekord. Srebro je osvojila Elizabeth Dekkers iz Australije (2:05.46), a bronzu Regan Smith (2:06.58).

Treba napomenuti da je Lana druga najmlađa plivačica u finalu, a mlađa od nje samo je Summer McIntosh.

Lana Pudar je prošle godine na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti osvojila šesto mjesto, a tada je plivala vrijeme 2:07.85.

Naša plivačica u Fukuoki je nastupila i u disciplini 100 metara delfin, ali nije uspjela izboriti finale i zauzela je deseto mjesto.