Sevilla nakon penal-drame osvojila Evropsku ligu

2 min. čitanja

Fudbaleri Seville osvojili su Evropsku ligu.

Španski tim je u večerašnjem finalu odigranom u Budimpešti poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca savlada Romu.

Izabranici trenera Josea Mourinha do vodstva stižu u 35. minuti. Strijelac je bio Paulo Dybala.

Sevilla je blizu izjednačenja bila u petoj minuti nadoknade prvog poluvremena, kada je Rakitić pogodio stativu.

Autogolom Mancinija ekipa Seville dolazi do izjednačenja u 56. minuti. Španski tim je nakon postignutog gola bio dalje bolji rival na terenu.

U 75. minuti Ibanez je u šesnaestercu Rome srušio Ocamposa, ali nakon gledanja VAR-a glavni arbitar je odlučio da nije penal.

Poslije regularnih 90. minuta nije bilo pobjednika, te je susret otišao u produžetke.

Jedan igrač Rome je u 11. minuti nadoknade pogodio prečku, tako da nije bilo promjene rezultata.

Nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca slavila je ekipa Seville.

Penal-seriju sigurno je otvorio Ocampos, a uzvratio je Cristante. Zatim je pogodio Lamela, dok je na drugoj strani Bono zaustavio Rominog tragičara Mancinija.

Rakitić je zabio za 3:1, a onda je Ibanez pogodio stativu. Montiel je pucao za pobjedu, Patricio mu je obranio, ali je prerano izašao s linije pa se taj penal morao ponoviti. Iz drugog pokušaja Montiel je Sevilli donio titulu.

Bh. reprezentativac Benjamin Tahirović susret je odgledao sa klupe Rome.

Sevilla je najuspješniji tim u ovom takmičenju sa ukupno sedam trofeja.

Treba istaći da je španski tim automatski izborio plasman u grupnoj fazi Lige prvaka naredne sezone.