Portland tijesno poražen od Oklahome, Nurkić zbog povrede propustio meč

1 min. čitanja

Košarkaši Portland Trail Blazersa poraženi su od Oklahoma City Thundera rezultatom 123:121, u utakmici u kojoj nastup nije upisao Jusuf Nurkić.

Bh. reprezentativac od ranije ima povredu lista, a bio je u opticaju za nastup sve do pred samu utakmicu, kada je medicinsko osoblje Trail Blazersa ipak odlučilo da ne rizikuje sa njim i sačuvalo ga za naredne utakmice.

Portland je uglavnom bio bolji tim sve do završnice prvog poluvremena, kada Oklahoma okreće stvari u svoju korist i dobija prvo poluvrijeme rezultatom 61:58. U drugom dijelu meča, Portland je ponovo vodio skoro do kraja treće četvrtine, ali na kraju je poražen u uzbudljivoj završnici.

Shai Gilgeous-Alexander je zabilježio 35 poena, dva skoka i šest asistencija za domaćina, dok je kod Portlanda Damian Lillard zabilježio 28 poena, 3 skoka i šest asistencija.