Nova odlična partija Kolašinca u novoj pobjedi Marseillea

1 min. čitanja

Fudbaleri Marseille večeras su na gostovanju kod Montpelliera upisali pobjedu rezultatom 2:1 u sklopu 17. kola Ligue 1.

U prvom poluvremenu se na stadionu De la Mosson nije ništa spektakularno dešavalo, budući da nije bilo ni ozbiljnih prilika na obje strane, a ni golova. Međutim, drugi dio ovog meča za Marseille je počeo na sjajan način.

Igrala se 47. minuta kada je Tavares doveo svoju ekipu u vodstvo, a onda je u 61. minuti Esteve autugolom povisio rezultat na 2:0 za klub sa Velodroma.

Utješni pogodak za Montpellier je postigao Savanier u 91. minuti kada je protivničku mrežu zatresao sa bijele tačke, a prije toga je u ekipi Marseillea direktan crveni karton zaradio Tavares zbog grubog prekrašaja.

Vrijedi spomenuti kako je u ekipi Marseillea na terenu 90 minuta proveo Sead Kolašinac, reprezentativac BiH, ali bez učinka, iako je pružio novu odličnu partiju u dresu francuskog kluba.

Montpellier – Marseille 1:2 (Esteve 61‘ (autogol), Savanier 91‘, – Tavares 47‘)