Neftchi – Željezničar 1:0 / Poznati sastavi za meč Borac – Austrija, poluvrijeme u Bakuu

3 min. čitanja

Fudbaleri Željezničara i Borca večeras igraju revanš utakmice 2. prekola UEFA Konferencijske lige.

Plavi od 19 sati gostuju u Bakuu kod Neftchija (prvi meč 2:2), dok će Banjalučani od 20.30 sati na domaćem terenu ugostiti bečku Austriju (0:1).

Tim sa Grbavice imat će težak zadatak, jer je tim iz Azerbejdžana na Grbavici pokazao da se radi o snažnom timu.

Tekstuelni prijenos revanš utakmica možete pratiti na portalu Faktor.ba.

NEFTCHI: Brkić, Aliyev, Tamas, Matias, Buludov, Eddy, Mahmudov, Jaber, Lebon, Ozobić i Saief.

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Galić, Kosorić, Cocalić, Jašarević, Mekić, Rustemović, Biber, Krpić, Ovčina, Haračić.

_____________

45. minut: Završeno je poluvrijeme u Bakuu, Željo ima gol zaostatka.

45. minut: Mađarski sudija se malo pogubio. Rustemović je izbio loptu u aut, a Balazs Berke je pokazao žuti karton veznjaku Plavih.

19:44 sati: Poznati su i sastavi za meč Borac – Austrija. Banjalučani će igrati u sastavu: Ćetković, Kvržić, Čelić, Šušić, Herrera, Barsky, Predragović, Blagaić, Mihajlović, Cortes i Makarić. Za goste će nastupiti: Fruchtl, Galva, Holland, Polster, Gruber, Ranftl, Fischer, Fitz, Meisl, Handl i Jukić.

33. minut: Muftić brani pokušaj Jabera.

30. minut: Cocalić sada spašava Plave. Lebon je išao sam na Muftića, ali je stoper Želje sjajnim uklizavanjem spasio naš tim.

29. minut: Nova prilika za domaće. Nakon kornera najviši u skoku je Matias, ali je šutirao pored gola.

22. minut: Opet je šutirao Saief, ali lopta ide pored gola.

19. minut: GOL! Neftchi vodi golom Saiefa. Odbrana Plavih je spavala, a to koristi Saief i pogađa za 1:0. Pokušao je spasiti Jašerević, ali je samo skrenuo loptu u mrežu.

17. minut: Željo prijetio preko Ovčine, ali brani Brkić.

10. minut: Dva vezana kornera za Želju. Nakon drugog golman Brkić je “zaplivao” u prazno, ali je Matias intervenisao ispred Cocalića.

5. minut: Pomoć se ukazuje Ovčini. Na sreću stručnog štaba Plavih brzonogi igrač će nastaviti meč.

3. minut: Domaći su prijetili nakon kornera, ali Krpić otklanja opasnost.

1. minut: Počeo je meč u Bakuu. Sretno Plavi.

18:56 sati: Na tribinama su i Manijaci, Željo će imati podršku u Bakuu.

18:53 sati: Neftchi će igrati u sastavu: Brkić, Aliyev, Tamas, Matias, Buludov, Eddy, Mahmudov, Jaber, Lebon, Ozobić i Saief.

18:52 sati: Nermin Bašić, trener Plavih, u odnosu na prvi meč promijenio je četiri igrača. U startnu postavu “uskočili” su Edin Cocalić, Haris Ovčina, Vedad Muftić i Edin Rustemović, umjesto Amara Drine, Ajdina Mulalića, Josepha Amoaha i Andrije Drlje.

18.45 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor.ba dobro došli na tekstualni prijenos utakmica Neftchi – Željezničar i Borac – Austrija.