Evo gdje gledati Lanu Pudar u finalu Svjetskog prvenstva

1 min. čitanja

Nekoliko minuta nakon 13 sati danas ćemo saznati da li će Lana Pudar na pobjedničko postolje na Svjetskom prvenstvu u vodenim sportovima koje se održava u Japanu.

Sjajna Mostarka u 13 sati i dvije minute nastupa u finalu utrke na 200 metara delfin.

Plasman među osam najboljih na planeti izborila je veličanstvenim izdanjem u polufinalu. u drugom polufinalnoj utrci osvojila je prvo mjesto sa vremenom 2:06.60 ostavivši iza sebe i aktuelnu svjetsku prvakinju Summer McIntosh.

Lana Pudar će plivati u centralnoj, stazi četiri, rezervisanoj za plivačicu koja je u finale ušla sa najboljim vremenom. U odnosnu na prošlogodišnje finale u Budimpešti, kada je Lana Pudar osvojila šesto mjesto (2:07.85), u polufinalu je plivala brže za sekundu i 25 stotinki, a to sigurno nije njen maksimum…

Sa vremenom iz polufinala u Japanu naša plivačica prošle godine bi osvojila četvrto mjesto.

Svjetsko prvenstvo iz Japana u direktnom TV prijenosu ću emitovati Arena Sport i HRT2. To znači da ćemo i nastup naše šampionke moći gledati na ovim kanalima. Popodnevni program počinje u 13 sati, a utrka na 200 metara prva je na rasporedu… Planirani start je u 13.02 sati.