Engleska potopila Sjevernu Makedoniju, Turska se popela na prvo mjesto, Bjelorusija savladala Kosovo

1 min. čitanja

Fudbalska reprezentacija Engleske je na domaćem u susretu četvrtog gola grupe C savladala Sjevernu Makedoniju sa 7:0, čime je zadržala maksimalan učinak u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvu.

Strijelaci za ubjedljiv trijumf Engleske bili su Kane u 29. i 73 (penal), Saka (39, 47 i 51. minuti), Rashford u 45. i Phillips u 64. minuti.

Bjelorusija je na neutralnom terenu savladalo Kosovo sa 2:1u duelu grupe I golovima Morozova (73. minut) i Ebonga (75. minut), te tako došla do prvih bodova u ovim kvalifikacijama.

Utješni pogodak za goste postigao je Muriqi u 87. minuti.

Turska je golom Nayira u 69. i Gulera u 80. došla do pobjede protiv Velsa, čime se popela na prvu poziciju grupe D.

Francuska je golom Mbappea iz penala u 53. minuti bila bolja od Grčke, čime je zadržala maksimalan učinak u grupi B.