Borac savladao Želju i ponovo odgodio slavlje Zrinjskog

1 min. čitanja

Fudbaleri Borca savladali su Željezničar sa 2:0 meču 28. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Borac je u prvom poluvremenu bio bolji rival.

Domaći su u nekoliko navrata prijetili preko Jurilja i Kulašina, ali se se golman Plavih Muftić istakao sjajnim intervencijama.

Željo je najbolju priliku u prvom dijelu imao u 21. minute kada je udarac Drlje odbranio Ćetković.

U drugom dijelu na priliku se čekalo do 51. minute kada je Mrkaić šutirao, a Muftić odbranio.

Borac do vodstva stiže u 72. minuti kada je mrežu Plavih pogodio Mrkaić.

Konačanih 2:0 postavio je Pišćević šest minut kasnije.

Treba istaći da gostujući navijači nisu bili prisutni na večerašnjem duelu u Banjoj Luci. Zbog sigurnosnih razloga odlučeno je da Manijaci budu vraćeni za Sarajevo.

Borac je tako ponovo odgodio šampionsku proslavu Zrinjskog (već su jednom prolongirali i to u ponedjeljak pobjedom protiv Igmana).

Izabranici Vinka Marinovića pet kola prije kraja imaju 14 bodova manje od Plemića, i matematički su ostali u borbi za titulu.

Plavi su ostali peti na tabeli sa 42 boda i do kraja sezone će se boriti za plasman u Evropu.