Siguran trijumf Širokog Brijega na gostovanju kod Famosa

1 min. čitanja

Fudbaleri Širokog Brijega sa lakoćom su opravdali ulogu favorita u šesnaestini finala Kupa Bosne i Hercegovine u fudbalu.

Širokobriježani su danas na Ilidži savladali domaćeg Famosa iz Hrasnice, drugoligaša FBiH sa 3:0, a praktično je sve bilo poznato u prvom poluvremenu kada su Širokobriježani sa pola gasa završili posao.

Već u osmoj minuti gosti dolaze do vodstva. Nakon kornera, Božo Musa je sam na drugoj stativi i lako pogađa za 1:0. Dvije minute kasnije već je 2:0 za ekipu Ivice Barbarića. Odličnu akciju je iskreirao Božo Vukoja, a laganim golom završio je Dominik Radić.

Centarfor gostiju stigao je do gola i u 39. minuti. Kaznio je ispadanje domaće odbrane, izašao sam na Gorana Krnetića i lako ga savladao za 3:0.

U nastavku susreta Široki jr lagano odradio posao i stigao do plasmana u osminu finala Kupa BiH.