Real Madrid osvojio španski Superkup uz još jednu vrhunsku partiju Džanana Muse

2 min. čitanja

Košarkaši Real Madrida su osvojili prvi ovosezonski trofej, španski Superkup, pobijedivši u finalu Barcelonu rezultatom 89:83 uz vrhunsku partiju Džanana Muse.

Barcelona je bila bolji rival u ovom meču, te su tako nakon prvih 20 minuta imali osam poena prednosti, bilo je 37:29, no Real je u trećoj četvrtini napravio seriju 15:0 i u posljednjih deset minuta ušao sa plus šest, bilo je 55:49.

Katalonci se nisu predavali, pa se u posljednje dvije i po minute do kraja ušlo pri neriješenom rezultatu, bilo je 67:67. Izjednačen rezultat je bio i 15 sekundi do kraja i to zahvaljujući košu Jana Veselyja nakon čega je Real imao posljednji napad, ali je Deck promašio šut za tri poena, te se otišlo u produžetke gdje je uspješniji bio Kraljevski klub koji se tako okitio prvom ovosezonskom titulom.

Musa je meč okončao sa 19 poena, tri asistencije i dva skoka, a jedini efikasniji od njega bio je Edy Tavares sa 24 poena, 12 skokova i dvije asistencije. Gabriel Deck je meč okončao sa 15 poena uz osam skokova i tri asistencije, a još je dvocifren bio Sergio Llull sa 14 poena, tri asistencije i dva skoka.

U redovima Barcelone, Sertac Sanli je postigao 21 poen uz pet skokova dok je Nico Laprovittola dodao 12 uz 14 asistencija. Rokas Jokubaitis je susret završio as 11 poena, pet skokova i tri asistencije, a još je dvocifren bio Kyle Kuric sa deset poena.

Real Madrid – Barcelona 89:83 (17:15, 12:22, 26:12, 16:22, 18:12)