Kaneov dvostruki gol zauvek zapamćen u istoriji

1 min. čitanja
Bayern je na svom terenu pobijedio Augsburg 3:1 u bavarskom derbiju drugog kola Bundeslige.

Domaćin je poveo u 32. minuti autogolom Felixa Uduokhaija. Na 2:0 povisio je Harry Kane iz penala u 40. minuti dosuđenog uz pomoć VAR-a nakon što je Niklas Dorsch igrao rukom.

Kane je svoj drugi i Bayernov postigao treći gol u 69. minuti nakon lijepe akcije i dodavanja Alphonsa Daviesa. Najskuplji igrač u historiji Bayerne, doveden prije dvije sedmice od Tottenhame za 100 miliona eura, tako je ostvario pothvat za anale Bayerne i Bundeslige.

Postao je tek treći igrač velikana koji je u prve dvije bundesligaške utakmice postigao tri gola.

Golom u prvom kolu protiv Werdere te s dva Augsburga, Kane je uspio ono što je do sada od igrača Bayerne napravio još samo Gustav Junga 1967. i Adolf Valensija 1993. godine.