Još jedna monstruozna partija: Đoković deklasirao Van de Zandschulpa za plasman u četvrtfinale turnira u Astani

1 min. čitanja

Đoković je u drugom kolu turnira u Astani savladao Nizozemca Botica van de Zandschulpa rezultatom 6:3, 6:1 i plasirao se u četvrtfinale.

Novak je ponovo pokazao izuzetan motiv, igrao je agresivno sa oba krila, a posebno se to može reći za forhend kojim je konstantno tražio inicijativu i tjerao protivnika na što više kretanja.

Do prvog brejka u među Đoković je stigao u šestom gemu te je isti održavao i do kraja seta koji dobija rezultatom 6:3.

U drugom setu Novak je igrao još dominantnije i servis protivniku oduzimao čak tri puta te tako došao do ubjedljivog trijumfa 6:3, 6:1 nakon samo sat i deset minuta igre.

U četvrtfinalu Đoković će igrati protiv ruskog tenisera i ovogodišnjeg polufinaliste US Opena Karena Khachanova.