(FOTO) Fenomenalan nastup Željezničara: Plavi postigli čak 14 golova

2 min. čitanja

Futsal klub Željezničar večeras je savladao MNK Fojnica u susretu 3. kola Prve futsal lige FBiH – grupa Centar. Meč je okončan rezultatom 14:5.

U sjajnom prvom poluvremenu večerašnje utakmice viđeno je čak osam golova, a domaćin je poveo već u prvoj minuti pogotkom Anela Radmilovića. Senahid Zeba je u osmoj minuti udvostručio prednost Željezničara, a 9. minuti Emir Sipović je pogodio za velikih 3:0.

Rijad Pljevljak u 12. minuti pogađa za 4:0, a tada se bude gosti. Enis Ramić u 14. minuti, Goran Babić u 16. i ponovo Ramić u 17. minuti vraćaju neizvjesnost utakmici i Fojnicu dovode na samo gol zaostatka za Željezničarom. Eldar Bašović u 19. minuti pogađa za konačnih 5:3 na poluvremenu.

Za razliku od prvog poluvremena u kojem je došlo do opuštanja domaćih igrača, u drugom su odigrali skoro perfektno i postigli su čak devet golova. U 23. minuti Emir Đuderija pogađa za 6:3, a minut kasnije Anel Radmilović drugim golom povećava prednost Željezničara na 7:3.

Samo minut poslije njega, Rijad Pljevljak postiže drugi gol za 8:3, a Mulaga Karić u 28. minuti pogađa za 9:3. Željezničar tu ne želi stati, u 29. minuti Anel Radmilović postiže treći gol za 10:3, a Emir Sipović drugim golom u 30. minuti povećava na 11:3. Đorđe Ćeha u 34. minuti postiže prvi gol za 12:3, da bi onda došli na red i gosti. Munever Pugonja postiže gol za 12:4 u 35. minuti, da bi drugim golom u 36. minuti Senahid Zeba povećao na 13:4. Za 14:4 pogađa Đorđe Ćeha drugim golom u 37. minuti, da bi konačnih 14:5 postavio Nermin Beganović u 38. minuti.

Željezničaru je ovo bila druga utakmica u sezoni i ima maksimalan učinak, dok Fojnica još čeka prve bodove.