Edin Džeko pogodio za Fener protiv Moldavaca

1 min. čitanja

Edin Džeko, kapiten fudbalske A reprezentacije Bosne i Hercegovine, upisao je zvanični debi za Fenerbahče.

I odmah u prvoj utakmici uradio je ono što se od njega očekuje – postigao je gol.

U duelu protiv Zimbrua u prvom meču drugog pretkola Konferencijske lige Fener je u Istanbulu ugostio tim iz Moldavije, a Dijamant je pogodak postigao u 61. minuti za 3:0 (pogledajte OVDJE).

Kapitenu Zmajeva ovo je i zvanični prvjenac u dresu Žuto-plavih. Prvi pogodak u dresu istanbulskog velikana, ali u prijateljskom meču, postigao je 15. jula u duelu protiv Neftchija na turniru u Rusiji.

Inače, Džeko je večeras starter, a na teren je izašao sa kapitenskom trakom oko lijeve ruke.

Prije gola upisao je i asistenciju u 14. minuti kada je uputio dodavanje za Kenta koji je pogodio za 2:0.

Dvije minute nakon postignutog gola upisao je još jednu asistenciju, kada je Szymanski pogodio za 4:0.