Dominacija SFK 2000 Sarajevo krunisana sa 13 pogodaka: Bordo fudbalerke deklasirale Borac

1 min. čitanja

Susret je završen rezultatom 13:0 u korist Bordo fudbalerki koje su samo u prvom poluvremenu postigle sedam golova.

Vodstvo Sarajevu donijela je Andrijana Trišić u sedmoj minuti, da bi dvije minute kasnije na 2:0 povisila Minela Gačanica. Ista igračica je u 16. minuti povećala prednost Sarajeva na 3:0, da bi se u 22. minuti u strijelce upisala i Maja Jelčić za 4:0.

Samo minut kasnije Minela Gačanica postiže hat-trick (5:0), da bi se na naredni gol čekalo do 42. minute kada Đula Velagić povisuje na 6:0 nakon odlične akcije.

U 45. minuti Maja Jelčić postavlja konačan rezultat prvog poluvremena 7:0.

Već u prvih sedam minuta drugog dijela vidjeli smo dva gola. Minela Gačanica u 50. minuti postiže svoj četvrti pogodak i pogađa za 8:0, da bi dvije minute kasnije hat-trick upisala i Maja Jelčić (9:0).

Do kraja susreta Bordo ekipa postiže još četiri gola i to preko Maje Jelčić (81. i 82. minut) te Alme Krajnić (69. i 89. minut) za konačnih 13:0.