Budućnost pregazila Slask u gostima, samo jedan bh. reprezentativac može biti potpuno zadovoljan svojom ulogom

1 min. čitanja

Košarkaši podgoričke Budućnosti slavili su prvu pobjedu u Eurocupu ove sezone, a rezultatom 98:58 savladali su poljski Slask Wroclaw u gostima.

Najuvjerljiviji je to trijumf večeri u evropskoj košarci, a u njemu su učestvovala i tri reprezentativca BiH. Kenan Kamenjaš je solidno odradio svojih 19 minuta koje je prove na parketu, zabilježivši deset poena, tri skoka i asistenciju, uz šut iz igre 5/6.

Minutažu su u ovoj utakmici zabilježili i Edin Atić i Aleksandar Lazić, a Atić je na terenu proveo 13 minuta te je za to vrijeme zabilježio četiri skoka, tri asistencije i dva šuta za tri poena, koji su bili neuspješni. Lazić je dobio samo deset minuta igre, ali je zabilježio tri poena, čak osam skokova i asistenciju.