Bravo, bravo: Lana Pudar će plivati za još jednu zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu

1 min. čitanja

Lana Pudar će plivati za još jednu zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu.
Bosanka je u polufinalu na 100 metara delfin, plivati za zlatnu medalju, koju već ima na Svjetskom juniorskom prvenstvu.
Ona je večeras u petak, 8. septembra, izborila plasman među osam najboljih na 100 metara delfin i u subotu, 9. septembra (17.28 sati) plivati za zlato.
Lana je plivala u prvom polufinalu i zauzela drugo mjesto, a ukupno je imala četvrto vrijeme.
Naša Lana 100 metara deflin je isplivala u vremenu 58.55 sekundi.
Podsjetimo, Lana Pudar rano jutros je prošla u polufinale. Isplivala je vrijeme 59.61, što je bilo treće vrijeme svoje kvalifikacione grupe.
Ova disciplina je posljednja koju će plivati i time završava svoje učešće na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Izraelu.
U Izraelu je već osvojila dvije medalje – zlatnu i bronzanu. U diciplini 200 metara delfin bila je prva i osvojila zlato, a drugo mjesto je zauzela u disciplini 50 metara delfin i osvojila srebrnu medalju.