Bordo tim se prisjetio jednog od najznačajnijih događaja iz historije: Musemić je pogodio, ali Italijan nije pokazao na centar

1 min. čitanja

FK Sarajevo se prisjetio jednog od najznačajnijih događaja u historiji ovog kluba koji se dogodio na današnji dan.

Naime, radi se o susretu Bordo tima protiv Manchester Uniteda u okviru osmine finala Kupa šampiona. Taj susret je pratilo 45.000 navijača, a konačan rezultat ovog meča na Koševu je glasio 0:0.

Objavu FK Sarajevo prenosimo u cijelosti.

Na današnji dan 1967. godine, FK Sarajevo je u 1/8 finala Kupa šampiona (Lige prvaka) ugostio jedan od najvećih klubova u Evropi – Manchester United.

Fudbalski spektakl privukao je 45.000 navijača na Koševo koji su bodrili Sarajevo svih 90 minuta.

Prvi sa centra krenuli su fudbaleri Sarajeva, a samo djelić sekunde nakon što je Vahidin Musemić izveo početni udarac, atmosfera na stadionu je dostigla svoj vrhunac.

U hrabroj igri Bordo ekipa je bila bolja od protivnika, ali je susret završio rezultatom 0:0. Sreća i italijanski sudija Franceschini spasili su goste od poraza.

Musemić je u 26. minuti šutirao, a lopta je nakon greške gostujućeg golmana prešla gol-liniju. Međutim, Italijan nije pokazao na centar, iako su svi vidjeli da je lopta u golu.

Iako je klub sa Koševa imao igrača manje, uspio je nadigrati Manchester United!“, stoji u saopštenju Bordo tima.