Argentina i bez Messija dominira: Tri fantastična pogotka za gostujuću pobjedu protiv Bolivije

1 min. čitanja

Argentina je u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u nogometu 2026. godine uvjerljivo savladala reprezentaciju Bolivije u La Pazu.
Aktuelni svjetski prvaci su u kvalifikacionom meču na stadionu Hernando Siles u bolivijskom gradu La Paz savladali nemoćnu Boliviju rezultatom 0:3.
Strijelci za ekipu Argentine Enzo Fernandez (31. minut), Nicolas Tagliafico (42. minut), Nicolas Gonzalez (83. minut).
Sjajni Angel Di Maria zabilježio je dvije asistencije a nakon prvog pogotka Argentine domaćini su dobili crveni karton što je im je još više otežalo situaciju.
Ovo je zasigurno bilo najteže gostovanje (bar na papiru) za aktuelne šampione svijeta u nogometu. Tu činjenicu je još više otežavalo neigranje glavne zvijezde Lionela Messija.
Selektor Argentine Lionel Scaloni prije meča je izjavio da se Messi “nije osjećao dobro i nisu htjeli riskirati. Nije bilo potrebno jer ima dovoljno vremena do kraja kvalifikacija i važne stvari dolaze”.

Nakon dvije utakmice Argentina ima šest bodova, a Bolivija je bez bodova.
Šest ekipa iz kvalifikacione grupe ide direktno na Mundijal, dok će sedmoplasirana u Interkontinentalni baraž.