Samir Šabić najbolji ultramaratonac u BiH u disciplini „12 sati“

1 min. čitanja

Proteklog vikenda u Cazinu je održano prvo bosanskohercegovačko kružno prvenstvo i medjunarodno takmičenje u ultramaratonu na 6, 12 i 24 sata te na 50 i 100 km na kojem je učešće uzeo i bosanskokrupski atletski klub „Svjetlost“.

Pored navedenog prvenstva održano je takmičenje na 5 i 10 km. Pet naših takmičara je učestvovalo na pomenutom takmičenju na kojem je učešće uzelo oko 300 takmičara i rezultati su sljedeći:

Stazu od 19 km Mumin Velić je istrčao za 53 minute, a Aris Kulenović samo sa minutom razlike(54min).

Na utrci od šest sati Nedžad Halilović u kategoriji muškaraca zauzeo je odlično 6.mjesto , dok je Indijana Šabić u kategoriji za žene osvojila 3.mjesto.

Na utrci od 12 sati Samir Šabić je zauzeo 2. mjesto u ukupnom plasmanu iza francuskog predstavnika Roya.U poretku bh-a predstavnika Šabić je zauzeo prvo mjesto i tako postao najbolji ultramaratonac u BiH na 12 sati.

Ultra maraton je održan na nedavno završenoj tartan atletskoj stazi, a koja se nalazi na stadionu FK Krajina.

Organizatori ovog velikog događaja su BURT (Bosnian ultra running team) iz Cazina i Savez ultramaratonaca u BiH uz podršku pokrovitelja: Grada Cazin, premijera i Vlade USK-a te Sportskog savez USK-a.