GRADSKI DERBI PRIPAO SLOGI

2 min. čitanja

Derbi Grada Bosanska Krupa zasluženo pripao podmlađenom sastavu NK ” SLOGA ” Bosanska Otoka koja je ovaj susret započela sa tri igrača koji imaju tek nešto više od 16 godine (Faruk Bešić, Ahmed Ramić, Meris Kovačević) i tako prekinula niz od pet uzastopnih poraza u zvaničnim utakmicama od Bratstva.
Utakmica je odigrana po teškom vremenu sa temperaturom od 35 °C uz dobro pripremljen teren i u pravom nogometnom ambijentu i prisustvu više od 500 ljubitelja nogometa.
Sloga je povela preko Brazilca Joao Marcela u 17-oj minuti što je bio i rezultat prvog poluvremena, mada su obje ekipe imale svoje prilike za promjenu rezultata. Bratstvo je izjednačilo rezultat u 72-oj minuti a strijelac je bio Đenan Ishak. U 77-oj minuti Sloga ponovo vodi,nakon velike prilike za Slogu u jednoj gužvi lopta završava u golu Bratstva, a na kraju pogodak se vodi kao autogol Ljutića. Kraj utakmice nisu dočekali golman Bratstva Pečenković koji je dobio direktan crveni karton te igrač Sloge Kahrić zbog dva žuta kartona.
U ovom kolu u utakmicama igranim ove subote Ključ je sa 4:1 savladao ekipu Kaćuna , u Cazinu tri boda Krajina je osvojila pobjedom od 2:0 nad Bajerom 99, u Vitezu N.K. “Vitez” savladao je sa 2:0 ekipu Brnjaka dok je trijumf od 2:0 zabilježila ekipa Novog Travnika nad ekipom F.K.” Vitez ” iz Viteza.
U idućem trećem kolu Druge lige FBiH grupa Zapad na krilima ove pobjede Sloga će dočekati ekipu Krajine iz Cazina dok će Bratstvo gostovati novajliji u ligi ekipi Kaćuna koja je u prva dva kola upisala dva ubjedljiva poraza.