Dedić odigrao cijelu utakmicu u pobjedi Salzburga nad Dinamom, Leipzig upisao prvi evropski trijumf ove sezone

1 min. čitanja

Salzburg je na svom terenu dočekao Dinamo i slavio minimalnu pobjedu 1:0, koja im je, barem na kratko, donijela prvo mjesto u grupi.

Pogodak odluke postigao je Noah okafor iz penala u 71. minuti susreta, a vrijedi istaći da je bh. reprezentativac Amar Dedić za njemačku ekipu odigrao svih 90 minuta.

Salzburg ima 5 osvojenih bodova i zauzima prvu poziciju ispred Milana sa 4 boda, ali i utakmicom manje. Rossoneri će večeras gostovati Chelseaju na Stamford Bridgeu.

Pobjedu, svoju prvu u Ligi prvaka ove sezone upisao je i Leipzig koji je na svom terenu savladao Celtic sa 3:1.

Leipzig je poveo u 27. minuti pogotkom Nkunkua, da bi na 1:1 poravnao Jota u drugoj minuti nastavka.

Igrala se 64. minuta kada je Leipzig pogotkom Andrea Silve pogodio za 2:1, a onda u 77. minuti postavio i konačnih 3:1.

U grupi F prvo mjesto zauzima Real Madrid sa 6 bodova, dok je drugi Shakhtar sa četiri. Leipzig je na trećem mjestu sa 3 boda, dok Celtic na četvrtom mjestu ima 1 osvojeni bod.