(VIDEO) Kraj vikenda nam je donio 30 najluđih sekundi u fudbalskoj historiji: Riječi ne mogu opisati ono što se desilo

1 min. čitanja

Za to su se ovoga puta pobrinuli fudbaleri argentinskih trećeligaša Central Notrea i Sportiva Belgrana koji su u završnici utakmice priredili možda i najluđih 30-tak sekundi u skorijoj fudbalskoj historiji.

Utakmica je završena rezultatom 1:1 i to zahvaljujući pogotku koji je Central Norte u petoj minuti sudijske nadoknade postigao iz penala, a kome je prethodila nevjerovatna ludnica.

Sudac je domaćinima dodijelio penal nakon niza tragikomičnih situacija u šesnaestercu Sportivo Belgrana, kao i tuče među igračima koja je nastala u međuvremenu.

Sve je rezultiralo ulaskom policije na teren koja je morala smirivati situaciju, prije nego je fudbaler Central Nortea German Alejandro Lesman postigao izjednačujući gol.

Epilog tuče su i tri crvena kartona (dva za fudbalere Central Nortea i jedan za igrača Sportiva), što čini ukupan broj od pet isključenja, s obzirom da su prethodno još dva fudbalera Sportiva u 75. i 78. minuti dobili direktne crvene kartone.