Real Madrid remizirao sa Osasunom, Benzema promašio penal

1 min. čitanja

Fudbaleri Real Madrida odigrali su neriješeno na svom terenu protiv Osasune u sklopu sedmog kola španske La lige rezultatom 1:1.

Nakon pet uzastopnih pobjeda, kraljevski klub je večeras odigrao nešto slabiju partiju nego inače i remizirao sa klubom iz Pamplone.

Igrala se 42. minuta kada je Vinicius Junior doveo svoj tim u vodstvo nakon asistencije Davida Alabe, a izjednačujući pogodak za svoju ekipu u 50. minuti je postigao Kike Garcia.

Do kraja susreta, Garcia je uspio da zaradi direktan crveni karton nakon naguravanja sa jednim igračem Real Madrida.

A onda je u 79. minuti Karim Benzema promašio penal, da bi isti igrač u 81. minuti postigao pogodak, ali je on poništen zbog ofsajda.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, pa je tako konačan rezultat ovog susreta glasio 1:1.

Real Madrid 1:1 Osasuna (Vinicius Junior 42‘, Kike Garcia 50‘)