Real Madrid pobjedom na teškom gostovanju započeo takmičenje u Euroligi, Musa ponovo među najboljima

1 min. čitanja

Košarkaši Real Madrida kao gost su večeras savladali Panathinaikos u susretu prvog kola Eurolige rezultatom 71:68, a ponovo je dobar nastup zabilježio Džanan Musa.

U vrlo tvrdoj utakmici sa malim brojem poena, maksimalna prednost koju je neki tim ostvario bilo je sedam razlike za Real Madrid u ranoj fazi posljednje četvrtine. Ipak, iako je meč bio neizvjestan od početka do kraja, Madriđani su većinom vodili i zasluženo su slavili.

Ponovo je Džanan Musa odigrao jako dobar meč. Za manje od 25 minuta provedenih na parketu, zabilježio je 13 poena, 3 skoka i 3 asistencije, uz šut iz igre 5/8. Da je bio malo precizniji u pokušajima za tri poena (1/4), imao bi i bolji učinak. Od njega je u Real Madridu bio bolji jedino Walter Tavares, koji je ubacio 14 poena, uz šest skokova i asistenciju.

Najefikasniji kod domaćina bio je Derrick Williams sa 15 poena, 4 skoka i asistencijom.