Mrkaić donio pobjedu Borcu protiv Sloge

2 min. čitanja

Fudbaleri Borca su u 12. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine pobijedili Slogu rezultatom 2:1.Ā

Banjalučani su u uvodnih deset minuta bili bolji rival i dvaput ozbiljno zaprijetili preko Lukića i Ninkovića, no promjene rezultata nije bilo da bi potom u 14. minuti trako fantastično zaustavio dva udarca igrača Borca iz neposredne blizine, a odbijena lopta je pogodila Aleksandra Vojnovića tačno u glavo i zavrÅ”ila u gol autu, te je ostalo Borac – Sloga 0:0.Ā

U 16. minuti je ponovo zaprijetio Lukić, ali njegov udarac iz izgledne pozicije nije zavrÅ”io iza leđa golmana dobojskog sastava. Inicijativa domaćeg tima se isplatila minutu kasnije. Aleksandar Subić je ubacio sa lijeve strane, a mrežu golmana dobojskog sastava pogodio Alen Jurilj. Na sljedeću priliku se čekalo do 32. minute kada je Lukićev udarac zaustavio Trako i odbio loptu u korner nakon kojeg je Tatar pogodio stativu.Ā

Ninković je u 35. minuti Å”utirao, ali je njegov udarac zaustavio Trako Å”to je bilo posljednje uzbuđenje u prvom dijelu, pa se na odmor otiÅ”lo pri prednosti Banjalučana rezultatom 1:0.Ā Ā

Sloga je prvo poluvrijeme otvorila Å”utem Dadića kojeg je zaustavio golman domaćeg tim, a minutu kasnije su stigli do izjednačenja rezultata i to zahvaljujući majstorskoj realizaciji Luke Kulenovića. Dobojlije su u finiÅ”u susreta ostali sa igračem manje zbog isključenja Dadića Å”to je domaći tim iskoristio u finiÅ”u susreta i doÅ”ao do pobjede zahvaljujući golu Momčila Mrkaića.Ā

Borac – Sloga 2:1 (Jurilj, Mrkaić; Kulenović)