Dominacija kakva se rijetko viđa: Kadeti Željezničara nestvarnim rezultatom deklasirali vršnjake iz Leotara

2 min. čitanja

Utakmica je završena nevjerovatnim rezultatom 14:2, a mrežu Leotara je treslo 10 različitih igrača.

Plavi su poveli u 8. minuti preko Dženana Šabića, da bi na 2:0 povisio Zlatan Zeničanin u 14. minuti. Samo četiri minute kasnije Danin Hasanić pogađa za 3:0, a Šabić svoj drugi gol postiže u 23. minuti za 4:0.

Igrala se 26. minuta kada je Ernad Babaluk povećao na 5:0, a 10 minuta kasnije u strijelce se upisao i Nihad Barimac za 6:0 i konačan rezultat prvog poluvremena.

Golijada se nastavila i početkom drugog dijela kada Šabić u 48. minuti upisuje hat-trick, da bi se pet minuta kasnije Leotar konačno upisao na semafor pogotkom Matije Glogovca.

Željezničar ekspresno uzvraća golovima Sanina Mešića u 54. i Ahmeda Goletića u 57. minuti za velikih 8:1, nakon čega u periodu od 63. do 83. minute postižu još šest golova i to preko Dine Šarana (63. i 73. minut), Emira Dugića (79. i 88. minut), te Haruna Sadžaka (83. minut).

Posljednji pogodak na meču postigao je Leotar u 90. minuti preko Mijata Suvajca za konačnih 14:2.