Borac rutinski do osmine finala Kupa BiH, Marinovićeva rana reakcija pomogla Banjalučanima

1 min. čitanja

Fudbaleri banjalučkog Borca rutinskom pobjedom protiv Krupe, rezultatom 3:1, su obezbijedili plasman u osminu finala Kupa Bosne i Hercegovine.

Banjalučani su poveli već u 28. minuti susreta, a strijelac je bio Enver Kulašin da bi devet minuta kasnije Jovo Lukić udvostručio prednost gostiju i postavio rezultat prvog dijela.

Vrijedi istaći da je Vinko Marinović izvršio izmjenu u 18. minuti susreta, umjesto Momčila Mrkaića, na teren je ušao Jovo Lukić i revanširao mu se golom 20 minuta kasnije.

Igrala se 64. minuta susreta kada je Goran Zakarić postigao treći pogodak za goste i to nakon asistencije Spreme, te time praktički obezbijedio plasman Borca u osminu finala Kupa naše zemlje.

Međutim, tu nije bio kraj uzbuđenjima jer je u 67. minuti Krupa smanjila prednost Banjalučana i to preko Ajdina Redžića koji je postigao sjajan pogodak.

Do kraja su domaći pokušavali doći do povoljnijeg rezultata, nisu u tome uspjeli, te je pobjeda otišla na stranu banjalučkog sastava.

Krupa – Borac 1:3 (Redžić 67‘; Kulašin 28‘, Lukić 38‘, Zakarić 64‘)