Avaz tower running 2023: Atletski klub Svjetlost iz Bosanske Krupe i dalje osvaja medalje

1 min. čitanja
Članovi Atletskog kluba Svjetlost nastavljaju sa treninzima i učeŔćima na zvaničnim takmičenjima.
23. septembra Atletski klub Svjetlost je učestvovao naĀ  Avaz tower running 2023, trčanje uz avazov toranj 36 spratova i 780 stepenika. U ovom takmičenju učeŔće je uzeo Samir Å abić i istrčao za 6.45 minuta i u ukupnom plasmanu u jakoj konkurencjji profesionalni atletičara zauzeo 15 mjesto.
Već sutradan, u nedjelju 24. septembra na Igmanu se održala 7. po redu utrka na 10 km gdje je na teÅ”koj i valovitoj stazi atletski klub Svjetlost imao svoja 2 člana.
U muÅ”koj kategoriji sa Samirom Å abićem u kategoriji 51+ i sa vremenom od 48 minuta zauzeo 1. mjesto aĀ  u ukupnom plasmanu u jakoj konkurenciji zauzeo je odlično 15. mjesto
Druga takmičarka Indijana Å abićĀ  je u svojoj kategoriji zauzela 1.mjesto sa vremenom od 59 minuta aĀ  u ukupnom plasmanu je bila odlično 6.mjesto.
Izvor: Krupljani.ba