Sarajevo na krilima Varešanovića skočilo na treće mjesto i odgodilo slavlje Zrinjskog

3 min. čitanja

Fudbaleri Sarajeva savladali su u Čitluku lidera Zrinjskog sa 3:2 u derbiju 28. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Bordo tim je tako prekinuo nevjerovatan niz Zrinjskog od 16 uzastopnih pobjeda te čak 26 mečeva bez poraza.

Plemići su imali nekoliko dobrih prilika na početku meča. Golu Sarajeva prijetili su Ćuže i Kiš, ali njihove loptu su odlazile preko gola Dizdarevića.

Sarajevo iz prve prilike na meču dolazi do vodstvo.

Mustafić je sjajno šutirao sa 25 metara iz slobodnjaka, Oliveira je malo zakačio loptu i savladao Marića.

Šest minut kasnije Kiše je iz slobodnog udarca šutirao, lopta je otišla par centimetara iznad prečke Sarajeva.

Izabranici Mirze Varešanovića mogli su povećati prednost u 35. minuti. Oliveira je šutirao sa 14 metara, ali je stativa saveznik Plemića.

Zrinjski u finišu prvog poluvremena dolazi do izjednačenja. Memija je dobro centrirao, a Ćuže glavom pogođa sa nekih osam metara.

Bordo tim u 52. minuti dolazi do novog vodstva. Dal Varešanović se snašao i majstorski pogodio za 2:1.

Sarajevo u 63. minuti povećava prednost. Varešanović je sjajno uposlio Oliveiru koji je zaobišao golmana i postigao svoj drugi pogodak na današnjem meču.

Konačnih 3:2 postavlja Jukić u 84. minuti.

Bordo tim je ovom pobjedom došao na treću poziciju (mjesto koje vodi u evropska takmičenja) sa 45 bodova te je Plemićima odgodio proslavu titule prvaka BiH.

Timu koji sa klupe predvodi Krunoslav Rendulić danas je bio dovoljan i bod za odbranu titule, međutim morat će pričekati. Zrinjski trenutno ima 66 bodova, 17 bodova prednosti ispred drugoplasiranog Borca (49) pet kola prije kraja, uz utakmicu više.

Borac sutra igra meč protiv Željezničara, a eventualnim porazom Banjalučana tim iz Mostara bi osmi put osvojio titlulu prvaka naše zemlje.

U istom terminu odigrana su dva derbija začelja.

Tuzla City je poslije preokreta savladao Posušje na Tušnju.

Gosti su poveli u 8. minuti preko Georgijevića. Hadžić u 63. minuti pogađa za izjednačenje.

Plave je u vodstvo doveo Mehmedović u 68. minuti, a konačnih 3:1 postavio je Kuzmanović četiri minute kasnije.

Na Policama su Leotar i Sloboda odigrali susret bez pogodaka.