Posušje – Široki Brijeg 0:1 / Veliki pritisak domaćih

3 min. čitanja

Prvi meč nedjeljnog programa 22. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine počinje komšijskim derbijem na Mokrom docu između Posušja i Širokog Brijega.Od 15 sati na rasporedu je derbi Bosne i Hercegovine između Sarajeva i Veleža, koji će se igrati u Doboju kod Kaknja, a u istom terminu Sloga će u Modriči ugostiti Željezničar.
Tekstualni prijenos utakmica 22. kola možete pratiti na portalu Faktor.ba.
__________________

86. minut: Opet Brković, ovaj put direktno iz kornera, ali opet Josipović brani. Protisak Posušja.
77. minut: Brkovićč je pokušao iznenaditi Josipović, ali golman Širokog brani njegov pokušaj.
74. minut: Imao je Medić stopostotnu priliku da riješi pitanje pobjednika, ali mu je u situaciji jedan na jedan golman Posušja odbranio udarac i ostavio svoj tim u igri.
62. minut: Milanović je pokušao sa distance, ali lopta ide pored gola Širokog Brijega.
14:12 sati: Poznati su sastavi za mečeve koji počinju u 15 sati (Sloga – Željezničar i Sarajevo – Velež).
Sloga: Brajlović, Čolić, Nikolić, Milanović, Lalić, Popara, Đorić, Baranov, Starčević, Mihajlović, Stevanović. Željezničar: Muftić, Šehić, Cocalić, Kosorić, Jašarević, Mekić, Hodžić, Štilić, Drljo, Santos, Krpić. Sarajevo: Šahinović, Mulalić, Šerbečić, Martinović, Tomašević, Mustafić, Balta Jelić, Avramovski, Kyeremeh, Ziljkić, Renan. Velež: Hadžikić, Zvonić, Zeljković, Hrkač, Šikalo, Haskić, Ćuković, Hasanović, Vehabović, Dejanović, Lauš.
51. minut: Crveni karton je dobio Knežević. Gosti su ostali sa deset igrača.
46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.
45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme u Posušju.
33. minut: Žestoki protesti gostujućeg trenera Ivice Barbarića zbog auta. Zaradio je i žuti karton.
27. minut: Još jedna sjajna kontra Širokog. Kuprešak je ubacio sa lijeve strane, Kpan pokušao atraktivno, ali brani golman Posušja.
21. minut: GOOOOOOLLLLLLL! Široki Brijeg vodi, strijelac je Vukoja. Sijevnula je kontra, a Vukoja je pogodio za veliko slavlje gostiju.
13. minut: Sada prijeti i Široki Brijeg. No, odbrana domaćih je izblokirala udarac Kneževića.
10. minut: Prvi udarac u okvir gola. Pokušao je Boban, ali brani golman Širokog Brijega.
6. minut: Jak vjetar otežava igru u komšijskom derbiju.
1. minut: Počeo je meč na Mokrom docu.
12:54 sati: Za sada je poznato da je Zrinjski prvi na tabeli, Igman posjednji, a Tuzla City zauzima pretposljednju poziciju.
12:52 sati: Nakon današnjih utakmica bit će kompletirano dvije trećine sezone. Na osnovu tabele, bit će određeni parovi trećeg kruga sezone.
12:45 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobro došli na tekstualni prijenos utakmica 22. kola PLBiH.