Sloboda – Leotar 2:0, Igman – Zrinjski 0:1 / Tuzlaci udvostručili prednost

3 min. čitanja

Dvije utakmice 22. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu počinju u 15 sati.Sloboda će prvi put ove sezone zaigrati na svom Tušnju, koji je dobio hibridni travnjak, a protivnik će biti Leotar. Ujedno, to će biti derbi začelja.
U istom terminu Igman će u Konjicu ugostiti lidera Zrinjskog. Domaćem timu su bodovi potrebni u borbi za opastanak, a gostima za šampionsku titulu.
Subotnji program bit će završen utakmicom Borac – Tuzla City koja se igra od 18.30 sati.

Nakon što se kompletira ovo kolo bit će poznati parovi trećeg dijela sezone, pa praktično današnjim utakmicama počinje rasplet.
Tekstualni prijenos utakmica 22. kola možete pratiti na portalu Faktor.ba.
_____________________
58. minut: Velika prilika za Igman. Hrelja je šutirao glavom, ali je njegov udarac izblokiran.
52. minut: GOOOOOOLLLLLLL! SLoboda je udvostručila prednost, opet je pogodio Vranješ i to nakon sjajnog progravanja Husejinovića.
51. minut: Sloboda nešto aktivnija na otvaranju drugog dijela, ali bez većih uzbuđenja pred golom Leotara.
46. minut: Nastavljene su utakmice na Tušnju i u Konjicu.
45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme u Konjicu, gdje Zrinjski zasluženo vodi sa 1:0.
40. minut: Još jedna sjajna prilika za Zrinjski, ali Ćeman brani udarac Ilinkovića.
38. minut: Prva prilika za Igman. Pokušao je Bodul, ali brani Marić.
33. minut: Još jedna prilika za Zrinjski. Bilbija je uposlio Ilinkovića koji šutira visoko preko gola.
26. minut: GOOOOOLLLLLL! Zrinjski vodi u Konjicu. Autogol je postigao Mirko Oremuš. No, i da nije zatresao mrežu svoga tima na lopti je bio Nemanja Bilbija, koji bi pospremio loptu u mrežu.
16. minut: Ponovo je pokušao Ivančić, ali sada brani golman Igmana.
10. minut: Prijeti Zrinjski u Konjicu, ali su Ivančić i Bilbija bili neprecizni.
6. minut: GOOOOOLLLLLL! Sloboda vodi na Tušnju. Vranješ je pogodio sa bijele tačke, a isti igrač je i izborio najstrožiju kaznu.
1. minut: Počele su utakmice u Konjicu i Tuzli.
14:55 sati: Kako god završi današnji meč u Konjicu, ekipa Zrinjskog će ostati na liderskoj poziciji.
14:45 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobro došli na tekstualni prijenos meča Velež – Sarajevo.