Široki Brijeg – Sarajevo 0:2 / Ziljkić siguran sa 11 metara

4 min. čitanja

Danas su na programu tri susreta 21. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu.Tuzla City i Sloga su remizirali u Srebreniku, dok je Zrinjski sa 5:0 savladao Posušje.
Nakon što su na startu proljetnog dijela sezone upisali poraze, ekipe Širokog Brijega i Sarajeva odmjerit će snage na Pecari u jednom od derbija 21. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu. Taj duel se igra od 16 sati.
Tekstualni prijenos današnjih mečeva 21. kola Premijer lige pratite na portalu Faktor.

– – – – – – – – – – – – – – – – –
Poluvrijeme na Pecari.
45. minut: GOOOOOLLLL. Ziljkić siguran sa bijele tačke, povećava prednost Sarajeva.
45. minut: Penal za Sarajevo. Lovrić povukao Čatakovića, Sivac pokazao na 11 metara.
42. minut: Majstorski pokušaj Ziljkića, Josipović brani u posljednji trenutak.
40. minut: Pranjić pokušava, Šahinović brani.
28. minut: Dosta nesmotrenosti u odbrani Širokog u prvom dijelu, Sarajevo napada iz svih pozicija.
25. minut: Udarac Vrančića iz slobodnog udarca brani Josipović.
23. minut: Nova dobra prilika za Sarajevo, međutim Čataković se spetljao i izgubio loptu…
18. minut: Šahinović sa dvije sjajne intervencije spašava gol Bordo tima.
10. minut: Sarajevo daleko bolji rival na otvaranju meča.
5. minut: GOOOOOOOLLLLL. Čataković sjajnim udarcem pogađa za vodstvo Bordo tima.
1. minut: Počeo je susret na Pecari.
15:49 sati: Sarajevo u ovu utakmicu ulazi nakon poraza od Zrinskog, dok je Široki Brijeg poražen od Borca.
15:40 sati: Poznati su sastavi za duel na Pecari.
NK Široki Brijeg: Josipović, Pranjić, Valinčić, Mašić, Vukoja, Bagarić, Lukić, Lovrić, Kuprešak, Tomić, De Oliveira.
FK Sarajevo: Šahinović, Jelić, Mulalić, Čataković, Vrančić, Varešanović, Tomašević, Guliashvili, Šerbečić, Martinović, Ziljkić.
– – – – – – – – – – – – – – –
Kraj susreta.
90. minut: GOOOOOOLLL. Hat-trick Bilbije. Petard Zrinjskog u Čitluku.
76. minut: GOOOOOLLLL. Bilbija strijelac za 4:0. Napadač Zrinjskog postiže 12. gol ove sezone.
74. minut: GOOOOLLLL. Tičinović pogađa za 3:0.
60. minut: U Srebreniku je i dalje 0:0.
53. minut: GOOOOOOLLLL. Ćorluka pogađa za 2:0.
46. minut: Nastavak susreta.
Poluvrijeme.
41. minut: GOOOOOOLLLL. Zrinjski vodi protiv Posušja, Ćorluka je ubacio, a Bilbija pogodio za vodstvo Plemića.
35. minut: Crveni karton za Maglicu. Fudbaler Posušja je nakon prekršaja nad Bilbijom dobio drugi žuti karton, tako da će njegov tim do kraja susreta igrati sa igračem manje.
30. minut: Pola sata igre, miruju mreže u Srebreniku i Čitluku.
19. minut: Brajlović brani udarac Kuzmanovića, ostaje 0:0 u Srebreniku.
11. minut: Prvo veće dešavanje u Srebreniku. Kuzmanović šutira visoko preko gola.
8. minut: Kukić brani udarac Bilbije.
7. minut: Bez uzbuđenja na otvaranju susreta.
1. minut: Počeli su mečevi u Srebreniku i Čitluku.
12:50 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor. Dobrodošli na tekstualni prijenos utakmica Tuzla City – Sloga i Zrinjski – Posušje.