Banjalučki Željezničar preokretom u samom finišu savladao sarajevski, ubjedljive pobjede juniora Borca i Širokog Brijega

1 min. čitanja

U duelu dva Željezničara pobjedu je odnio onaj banjalučki.

Sve je počelo dobro za Plave. Efendić je u 4. minuti donio prednost svom timu. Ipak, Ćebić pogotkom u finišu prvog dijela donosi poravnanje na poluvremenu.

Drugi dio donio je interesantnu igru, a Plavi sa Grbavice preko Ploče dolaze do nove prednosti u 72. minuti. Kada su svi očekivali kraj susreta Banjalučani su preko Ilića u 89. i Trivunovića u 90. minuti stigli do pobjede i tri vrijedna boda.

Borac je na svom terenu deklasirao ekipu Radnika iz Bijeljine. Moconja i Sarić su postigli golove u prvom dijelu susreta za sigurno vodstvo na poluvremenu.

U drugom dijelu ekipa Borca je postigla još tri pogotka. Bogdanić je postigao dva pogotka, a još jedan je dodao Sarić.

Široki Brijeg je bio ubjedljiv protiv Sloge i slavio pobjedu rezultatom 4:0. Interesantno je da su svi pogoci postignuti u drugom dijelu susreta.

Sliško je u 61. minuti načeo goste, da bi potom Zubac golovima u 78. i 81. minuti doveo domaće na prag pobjede. Tačku na i stavio je Čuke pogotkom u 91. minuti.

Stanje na premijerligaškoj tabeli i listi strijelaca možete vidjeti na OVOM LINKU