Favoriti ubjedljivi u Ligi A unutar Lige nacija

1 min. čitanja

U petom kolu Lige nacija unutar Lige A u četiri susreta viđene su četiri pobjede favorita u vidu selekcija, Belgije, Francuske, Hrvatske i Nizozemske.

Belgija je savladala Vels sa 2:1, a strijelci za Belgiju su bili Kevin de Bruyne i Mitchy Batshuayi, dok je počasni pogodak za Vels postigao Moore.

U drugoj utakmici Francuska je savladala selekciju austrije sa 2:0. Za Trikolore večeras su pogađali Kylian Mbappe i Oliver Giroud.

Hrvatska je u derbiju večeri savladala Dansku sa 2:1. Borna Sosa je pogotkom u 49. minuti utakmice doveo Vatrene u vodstvo, ali je Christian Eriksen izjednačio u 77. minuti. Ipak, veliku pobjedu Hrvatskoj donio je rezervista Lovro Majer pogotkom dvije minute kasnije.

U posljednjem susretu Nizozemska je slavila sigurnu pobjedu protiv Poljske sa 2:0. Za goste u Poljskoj su pogađali Cody Gakpo i Steven Bergwijn.