Prvak Premier lige, Manchester City, započeo je natjecanje kao favorit za pobjednika Lige prvaka ove sezone, a pokazali su se i popularnom momčadi među korisnicima ponuda na www.sportsbetting24.in. Sve su bolji i bolji i zasigurno će ponovno stići do posljednjih faza natjecanja, nakon neočekivanog poraza u polufinalu prošle godine.

Manchester City izvučen je u skupini C, a treba se sučeliti s Dinamom iz Zagreba, Atalantom i Šahtarom iz Donjecka. Upravo Šahtar je bio njihov prvi protivnik u prvom kolu natjecanja. Išli su u Ukrajinu kako bi odmjerili snage na stadionu Metalist, koji je već dugo jedan od najtežih stadiona, tako da se očekivalo da će to biti teška noć za City.

Ispostavilo se da je za goste to ipak bila laka večer u kojoj se momčad Pepa Guardiole pokazala vrlo profesionalnom. U prošlosti na natjecanju nešto nisu radili kako treba, iako su bili veliki favoriti. Je li ovo sad pokazatelj da mogu stići dalje i podignuti trofej? Domaća ekipa je uspjela izvesti samo jedan udarac na gol tijekom 90 minuta, dok je City pobijedio rezultatom 3-0. Mahrez im je priskrbio prednost nakon samo 24 minute, zabivši loptu natrag sa samo nekoliko metara, nakon što je Gundogan pogodio vratnicu.

Njih dvojica su nakon toga povećali vodstvo u 38. minuti, Mahrez je pronašao Gundogana, koji je lako zabio gol. U 76. minuti Jesus je zabio treći gol, a ništa manje od tog nisu ni zaslužili ovim dominantnom nastupom.

U drugoj utakmici skupine prvi put je u Ligi prvaka sudjelovala talijanska momčad Atalanta, nakon njihove izvanredne sezone prošle godine. Pred njima je bio veliki izazov u najvećem europskom natjecanju – igrati protiv hrvatskih prvaka, Dinama iz Zagreba. Utakmica je završila rezultatom 4-0 za hrvatsku ekipu, a pred Atalantom je sad težak zadatak ako žele proći dalje u knockout fazu.

Ostali najvažniji nastupi otvorenja sezone uključuju pobjedu Napolija nad braniteljem naslova, Liverpoolom, rezultatom 2-0. Red Bull Salzburg započeo je pobjedom 6-2 protiv Genka, u kojoj je Erling Braut Haland zabio hattrick u svom debiju u Ligi prvaka. Naposljetku, PSG je uništio Real Madrid u Parizu, s tim da Real Madrid nije uspio izvesti niti jedan udarac u okvir gola. Angel Di Maria je u ovoj utakmici postigao dva zgoditka protiv svog bivšeg kluba, a završili su pobjedom 3-0.