Noć otvaranja Lige prvaka, u koju je Liverpool ušao kao branitelj naslova, bila je vrijedna pamćenja. I PSG i Real Madrid bili su među favoritima prije početka natjecanja, a podršku su im iskazali i mnogi korisnici ponuda na https://www.allvideoslots.com/kw/. Izvučeni su zajedno u skupini A i upravo to je osiguralo senzacionalno sučeljavanje na otvaranju natjecanja ove sezone.

Park prinčeva bio je veličanstveno mjesto održavanja utakmice u kojoj su se domaćini iskazali pobijedivši 3-0. Je li ovo početak kraja Zidanea u Madridu i ere dominacije kluba koji je naslov Lige prvaka osvojio  tri puta zaredom, između 2015. i 2018.?

PSG je krenuo energično, a Real Madrid je bio jako loš tu večer te nije uspio zabilježiti niti jedan udarac u okvir gola. Domaćin je preuzeo vodstvo nakon samo 14 minuta. Icardi i Bernat odigrali su dupli pas kad je Icardi dodao loptu Bernatu bočno od gola, da bi je on dodao Di Mariji, koji je domaćinu priskrbio vodstvo. Samo 19 minuta kasnije bilo je 2-0, što je Di Marijin drugi gol tu večer protiv njegovog bivšeg kluba. Gueye je predao loptu Di Mariji, koji ju je nezaustavljivim pogotkom zabio u donji desni kut, ne ostavljajući Courtoisu nikakve šanse. Dominirajući u prvom poluvremenu, ništa manje od ovog gola domaća ekipa nije ni zaslužila.

R E V E N G E #DiMaria pic.twitter.com/wjj45ptacB

— Paris SG (@ParisSG__TR) September 18, 2019

Činilo se da će Bale prekrasnim golom za goste smanjiti razliku, ali VAR ga je poništio. Šteta, jer bio bi to briljantan finiš. Drugo poluvrijeme je bilo slično, Pariz je imao kontrolu, ali nije uspio povećati prednost sve do sudačke nadoknade. Vješti dupli pas između Berneta i Meuniera rezultirao je jednostavnim ubacivanjem i rezultatom 3-0 za francuske prvake.

Ovom pobjedom PSG je postao veliki favorit za pobjednika skupine A i ostavio Real Madridu nimalo jednostavan zadatak, dok prolaze kroz teško razdoblje. Druge momčadi u skupini, Club Brugge i Galatasary, odigrale su neriješeno 0-0.