U prvoj utakmici četvrtfinala rukometnog KUP-a BiH cazinska ekipa RK Krajina gostovala je u Zenici kod ekipe RK Čelik. Podsjetimo, ekipa RK “Čelik” Zenica takmiči se u Premijer ligi BiH i nalazi se na drugoj poziciji što dovoljno govori o kvaliteti igračkog kadra.

Cazinjani su odlično počeli utakmicu te su u 21. minuti prvog dijela vodili 9:11. Ipak, tada nastaje pad igre što ekipa Čelika koristi i pri kraju prvog dijela s nekoliko uzastopnih golova odlazi na odmor s rezultatom 18:14.

Početak drugog poluvremena je po svemu sudeći prelomio utakmicu kada domaćin nastavlja povećavati prednost te sa serijom 6:0 odlazi na 10 golova prednosti. Ostatak utakmice se igralo manje više gol za gol, da bi u zadnjim minutama Krajina s dva uzastopna gola smanjila prednost domaćina te utakmica završava rezultatom 38:29, što je 9 golova deficita za Krajinu uoči uzvratnog susreta.

Ovakav rezultat se može pripisati i neiskustvu velikog broja igrača i neigranja s iskusnim i jakim ekipama kao što su RK Čelik. Međutim, sami je početak drugog dijela sezone te se igrači još uvijek uigravaju.

Ostaje nam veliki revanš u Cazinu 25 marta . Iako će trebati veliko čudo da bi Krajina prošla u polufinale KUP-a BiH i prednost od 10 golova što i nije neostvarivo, jer sasvim sigurno možemo očekivati paklenu navijačku atmosferu koju će prirediti UN Šejtani Cazin. Barem nam ostaje velika nada da možemo minimalno pobijediti RK Čelik u Cazinu te se česno oprostiti od ovog takmičenja, što i nije bio primarni cilj sezone.

Najbolji strijelci u redovima Čelika su Kadić Davor s 11 pogodaka, dok je u redovima Krajine Edin Bajramović takođepostigao 11 pogodaka.

Vikend koji je pred nama (14/15. mart) nosi nam krajiški derbi gdje Krajina gostuje u Bihaću kod istoimene ekipe. Vjerujemo u novu ligašku pobjedu, te nastavak niza bez poraza u Prvoj ligi F BiH grupa sjever.