Danas je u Sarajevu održan 10. Evropski judo kup “Sarajevo Open 2015” – Top ranking na kojem je naš Bišćanin Harun Sadiković nastavio sa odličnim rezultatima i osvojio svoju prvu seniorsku zlatnu medalju.

10. po redu Evropski judo kup “Sarajevo Open 2015” – Top ranking održan je danas u KSC Ilidža u Sarajevu.

Među 300 takmičara i takmičarki iz 23 zemlje, među kojima su i nosioci olimpijskih, svjetskih i evropskih medalja, reprezentaciju Bosne i Hercegovine je predstavljao i naš Bišćanin Harun Sadiković koji je osvojio zlatnu medalju i ujedno svoju prvu seniorsku zlatnu medalju.

“Ovo je danas osvojena moja prva zlatna medalja za seniore na Evropskom top ranking kupu, također sam osvojio 70 bodova za Evropsku rang listu, a cilj mi je da zasjednem na čelo Evropske seniorske rang liste što nije nedostižno, želim da Evropa bude pod bihackom čizmom” – izjavio je Harun Sadiković za portal BIHAC.net.

Harun je u finalnom meču imao veliku podršku navijača kojih je bilo blizu 1000 uKSC Ilidža u Sarajevu.

Ovom prilikom redakcija BIHAC.net portala čestita našem Harunu na novim pobjedama i želimo mu još više uspjeha i sportske sreće u nastavku veoma uspješne karijere.