epa05184081 Roma's midfielder Miralem Pjanic (front C) scores the 2-1 lead during the Italian Serie A soccer match between Empoli FC and AS Roma at Carlo Castellani stadium in Empoli, Italy, 27 February 2016. EPA/FABIO MUZZI

Milan Đurić, Miralem Pjanić i Vedad Ibišević trojica su Zmajeva koja su minulog vikenda postizala golove u dresu klubova za koje nastupaju.

ENGLESKA

Asmir Begović (Chelsea): Bh. čuvar mreže je 13. uzastopni meč Plavaca odgledao sa klupe. Aktuelni prvak je upisao pobjedu na gostovanju kod Southamptona rezultatom 2:1.

Muhamed Bešić (Everton): Karamele ovog vikenda nisu odigrale utakmicu Premiershipa. Njihov protivnik, gradski rival Liverpool je igrao finale Capital One Cupa, pa će taj duel biti odigran naknadno.

NJEMAČKA

Emir Spahić (HSV): Odigrao kompletan susret protiv Ingolstadta koji je završen remijem 1:1. Nekadašnji kapiten Zmajeva j u 15. minuti zaradio žuti karton.

Toni Šunjić (Stuttgart): Hannover je prekinuo niz Stuttgarta od osam uzastopnih mečeva bez poraza slavivši na Mercedes Benz Areni rezultatom 2:1, a bh. fudbaler četvrti meč zaredom nije ulazio u igru.

Ermin Bičakčić (Hoffenheim): Igrao svih 90 minuta na gostovanju kod Dortmunda, gdje je njegov tim poražen rezultatom 3:1.

Sead Kolašinac (Schalke): Odigrao cijeli meč na gostovanju kod Frankfurta. Dvoboj je završen bez golova.

Vedad Ibišević (Hertha): Svojim pogotkom je donio gostujuću pobjedu protiv Kolna. Bh. reprezentativac je dao jedini pogodak na utakmici, što mu je bio ukupno sedmi ovosezonski gol u Bundesligi.

Mensur Mujdža (Freiburg): Odgledao s klupe domaću pobjedu protiv K’lauterna.

ITALIJA

Miralem Pjanić (Roma): Vučica je na gostovanju kod Empolija trijumfovala rezultatom 3:1, što je za Rimljane šesta pobjeda u nizu. Bh. veznjak je pogodio za 2:1, što mu je bio deveti gol u sezoni. Igrao je cijeli meč, a u 17. minuti dobio je žuti karton.

Edin Džeko (Roma): Igrao posljednjih 11 minuta meča.

Ervin Zukanović (Roma): Zatresao vlastitu mrežu i na taj način pomogao Empoliju da izjednači rezultat protiv Vučice. Proveo na travnjaku svih 90 minuta.

Senad Lulić (Lazio): Nebesko-plavi svoj susret igraju večeras.

Milan Đurić (Cesena): Postigao pogodak u domaćoj pobjedi protiv Cagliarija rezultatom 2:0. Zamijenjen je u 82. minuti, a u 32. minuti je zaradio javnu opomenu. Robousni napadač je dao šest golova u Seriji B u dosadašnjem toku sezone.

ŠPANIJA

Ognjen Vranješ (Sporting Gijon): U domaćem porazu od Espanyola rezultatom 2:3 igrao svih 90 minuta.

Izet Hajrović (Eibar): Igrao posljednjih 13 minuta u porazu njegovog tima na domaćem terenu od Las Palmasa sa 1:0.

TURSKA

Edin Višća (Basaksehir): Proveo na travnjaku kompletan meč u domaćoj pobjedi protiv Kayserispora rezultatom 1:0.

Anel Hadžić (Elazigspor): Odigrao cijeli susret u domaćem porazu od Bursaspora. Četiri minute prije kraja dvoboja dobio je žuti karton.

HRVATSKA

Tino – Sven Sušić (Hajduk): Odradio jedan meč suspenzije zbog crvenog kartona protiv Lokomotive u prošlom kolu. Splićani su poraženi od Rijeke s minimalnih 1:0.

Armin Hodžić (Dinamo Zagreb): Odigrao drugih 45 minuta u pobjedi Modrih rezultatom 1:0 protiv Splita.

AZERBEJDŽAN

Ibrahim Šehić (Qarabag): Čuvao mrežu svog tima na gostovanju kod Intera iz Bakua. Duel je završen rezultatom 1:1.

Ermin Zec (Gabala): U domaćem remiju sa Khazarom (0:0) igrao cijeli meč.

AUSTRIJA

Srđan Grahovac (Rapid Beč): Igrao do 77. minute u domaćoj pobjedi protiv Gordiga (3:2).

IZRAEL

Haris Medunjanin (Maccabi Tel Aviv): Proveo na terenu cijeli susret u gostujućoj pobjedi nad Bnei Yehudom 1:0.

BELGIJA

Edin Cocalić (Mechelen): Njegov tim je upisao domaći poraz od Kortrijka sa 2:0, a bh. defanzivac je igrao svih 90 minuta.