Danas su u terminu od 15:30 odigrane još tri utakmice 18. kola BHT Premijer lige BiH.

Na Grbavici je Željezničar dočekao Slaviju i opravdao ulogu favorita, ali i potvrdio dobru formu u drugom dijelu sezonu i slavio rezultatom 2:1.

Željo je poveo već u 3. minuti kada je pogodio Bajić. Šok za domaće navijače, ali i igrače se desio u samom finišu prvog poluvremena kada je Kartal pogodio za 1:1, a tim rezultatom se i otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu smo gledali napade Plavih, koji su krunisani i golom u 62. minuti kada je ponovo pogodio Bajić.

Željo je nakon ove pobjede došao na drugu poziciju, pretekavši Sarajevo i ima 4 boda manje od vodećeg Širokog.

Ekipa Zrinjskog je u Bijeljini odigrala samo 0:0 sa Radnikom i tako propustila priliku da dođe na drugu poziciju na tabeli. Nakon ove utakmice, Zrinjski se nalazi na četvrtoj poziciji, a Radnik na 14 mjestu.

Čelik je konačno prekinuo niz loših igara i rezultata i na gostovanju u Gradačcu savladao Zvijezdu. Bilo je 2:0 za Čelik.

Gosti su poveli u 41. minuti kada je strijelac bio Bajraktarević, a pobjedu je ovjerio Popović na početku drugog dijela. Čelik se nakon ove pobjede nalazi na 10 poziciji, dok je Zvijezda pretposljednja.