U posljednjem susretu 17. kola BH Telecom Premijer lige, ujedno derbiju, Široki i Željezničar odigrali su 0:0.

Željo je na Pecari uspio da osvoji vrijedan bod i da dodatno zakuha situaciju u vrhu. Prednost Širokog nad Sarajevom sada iznosi dva boda, Zrinjski ima 35, a četvrtoplasirani Željezničar 34 boda.

Plavi s Grbavice, koji su danas igrali u bijelim dresovima, pružili su dobro izdanje i sasvim zasluženo su ostali neporaženi.

Kokot je na samom početku zaprijetio domaćem golu, ali Soldo je bio siguran. U šestoj minuti greška igrača Željezničara, a onda Wagner iskosa s desne strane pogađa vanjski dio mreže.

Kokot je pucao i u 20. minuti, ali opet Soldo brani. Nekoliko minuta kasnije novi udarac sjajnog Brazilca Wagnera, ali Antolović je na mjestu. Dobra šansa za goste u 29. minuti. Prvo Đelmić centrira, Sadiković kasni, a onda Soldo brani udarac Hasanovića.

Najbolju šansu za Široki imao je Wagner u 39. minuti, ali je stativa spasila goste. Ostalo je 0:0 nakon prvih 45 minuta.

U nastavku nekoliko šansi na obje strane, no Antolović i Soldo ostali su nesavladani. Wagner je u 56. minuti ponovo šutirao, Antolović siguran. Imao je Zakarić u 72. minuti veliku priliku za Široki poslije proigravanja Wagnera, no iz dobre pozicije, iskosa s lijeve strane, puca preko gola.

U samoj završnici je Antolović spasio Željezničar, odbranivši dvije velike šanse za Širokobriježane u jednom napadu. Sve u svemu, gosti današnjim bodom mogu biti daleko zadovoljniji.