Hertha je kao gost pobijedila Wolfsburg sa 3:2, a Ibišević zbog kartona nije imao pravo nastupa • Borussia Dortmund savladala Borussiju M. s 4:1.

Današnji dueli donijeli su kišu golova u Bundesligi. Jedan od najzanimljivijih duela odigran je u Dortmundu, gdje je domaća Borussia zakratko bila u zaostatku za imenjakom iz M’gladbacha, ali je brzo preokrenula i na kraju uvjerljivo trijumfovala sa 4:1.

Werder je u duelu sa Ingolstadtom slavio s 2:1 i tako osvojio važne bodove u 13. kolu. Nažalost, bh. reprezentativac Izet Hajrović, koji je u igru ušao u 74. minuti kada je zamijenio Krusea, zbog povrede je morao napustiti teren u 88. minuti, kada ga je zamijenio Gebre Selassie.

Werder je poveo golom Krusea u 24. minuti sa 1:0, a gosti su izjednačili pogotkom Suttnera uz 58, da bi pobjedu domaćem timu donio Bartels golom u 76. minuti za konačnih 2:1. Hoffenheim je slavio ubjedljiv trijumf nad Kölnom s 4:0 u utakmici koju je bh. reprezentativac Bičakčić odgledao s klupe.

Werder - Werder bolji od Ingolstadta, Hajrović povrijeđen

Hertha je kao gost pobijedila Wolfsburg sa 3:2. Ibišević zbog kartona nije imao pravo nastupa. Domaći su završili s deset igrača na terenu nakon što je isključen Seguin u 89. minuti.

Strijelci za Wolfsburg bili su Mayoral u 12. i Seguin u 18. minuti, a za goste Plattenhardt u 16, Esswein u 69. i Kalou u 90. minuti iz penala.

Hertha je kao gost pobijedila Wolfsburg - Werder bolji od Ingolstadta, Hajrović povrijeđen

Bayern je u jučer kao gost savladao ekipu Mainza sa 3:1 poslije preokreta u prvoj utakmici 13. kola. Domaći su poveli u 4. minuti kada je Cordoba šutirao i pogodio za 1:0. Četiri minuta kasnije Robben je uposlio Lewandowskog, koji je u maniru vrhunskog strijelca zabio za 1:1.

U 21. minut uslijedio je preokret golom Robbena, koji je pogodio za prednost od 2:1. Bio je to nagovještaj sigurnog trijumfa gostiju, što je u sudijskoj nadoknadi potvrdio Lewandowski udarcem iz slobodnjaka, poslavši loptu uz lijevu stativu za trijumf Bayerna s konačnih 3:1.