Fudbaleri Basaksehira vratili su se na vrh turske Superlige pobjedom nad Karabuksporom rezultatom 5:0, uz fenomenalnu partiju bosanskohercegovačkog reprezentativca Edina Višće.

Tim iz Istanbula je pitanje pobjednika riješio već u prvom poluvremenu, kada je pokazao svu svoju snagu. Prvi dio završen je rezultatom 5:0, a u njemu je zablistao Edin Višća koji je postigao dva gola i dvije asistencije.

Stefano Napoleoni je u sedmoj minuti doveo domaćina u vodstvo, a 13 minuta kasnije Edin Višća je upisao asistenciju Gokhanu Inleru za udvostručenje vodstva.

Uslijedio je fenomenalan period za Zmaja koji se raspucao u finišu prvog dijela. Bh. reprezentativac je u razmaku od 31. do 38. minute postigao dva gola, da bi, nedugo zatim, upisao još jednu maestralnu asistenciju za Emmanuela Adebayora petom za 5:0. To je bio i rezultat prvog poluvremena.

U drugom dijelu domaći su evidentno ‘stali na loptu’, te smirili igru, pa golova više nije bilo. Ipak, redale su se šanse pred golom Karabukspora, a golman gostiju spriječio je het-trik Višće maestralnom intervencijom u finišu susreta.

Vrlo važan detalj viđen je u 76. minuti kada je debitovao i Riad Bajić. Nekadašnji fudbaler Željezničara se prije desetak dana vratio u tursku Superligu, ovaj put u dres Basaksehira, nakon što je ljetos napravio transfer u Udinese.