Naši momci su izuzev prve četvrtine dominirali na terenu i na kraju sasvim zasluženo ubilježili trijumf.

Rusija je imala prednost u prvoj dionici igre rezultatom 19:13, ali su naši momci zaigrali puno bolje ulaskom Ajdina Penave i Enisa Memića. Napravili smo seriju od 21:4 i na poluvremenu imali prednost rezultatom 37:26.

Ovu prednost smo zahvaljujući vanjskim šutevima Nedima Đedovića, Đorđa Aleksića i Ajdina Penave održavali i u trećoj četvrtini, te smo imali prednost od 57:44.

Rusija je zahvaljujući tricama i boljoj igri u posljednjih deset minuta uspjela stići našu prednost na četiri poena, ali je onda Đorđe Aleksić sa dva slobodna bacanja riješio pitanje pobjednika.

Edin Atić je bio najbolji sa 20 poena, 8 skokova, 5 asistencija i 4 ukradene lopte, dok je Đorđe Aleksić ubacio 16 poena, imao po 3 skoka i 3 asistencije. Ajdin Penava je završio meč sa 13 poena i 8 skokova. Na drugoj strani je najbolju partiju pružio Ilia Karpenkov sa 20 poena i 9 skokova.